REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] ARAW zacieśnia współpracę z rządową agencją. Będzie więcej inwestorów?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] ARAW zacieśnia współpracę z rządową agencją. Będzie więcej inwestorów?
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisała we Wrocławiu list intencyjny z Agencj...
[śląskie] Otwarcie nowej drogi w Bieruniuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Otwarcie nowej drogi w Bieruniu
Z udziałem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej została otwarta nowa droga do terenów inwestycyjnych pr...
Fabryki Mondelez w Polsce zasilane energią z OZEartykuł
Pokaż artykuł
Fabryki Mondelez w Polsce zasilane energią z OZE
Mondelēz International inwestuje w energię odnawialną produkowaną przez własne instalacje fotowoltaiczne. Budowane przy zakładach produkcyjnych w całej Polsce, przyspieszą wysiłki firmy w redukcji emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw, wspierając misję tworzenia bardziej zrównoważonej firmy produkującej przekąski.
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.
[Wrocław] SoftServe z Lwowa przejmuje wrocławski Coders Center artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] SoftServe z Lwowa przejmuje wrocławski Coders Center
Ukraińska spółka z branży IT – SoftServe z Lwowa przejmuje wrocławską Coders Center – info...
[Wrocław] Odliczamy dni do Kongresu Mieszkaniowego – Dni Dewelopera 2014artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Odliczamy dni do Kongresu Mieszkaniowego – Dni Dewelopera 2014
Znamienici goście, przedstawiciele rządu, samorządów, ludzi nauki, sektora finansowego, branży dewel...
[Polska] Analiza wtórnego rynku nieruchomości mieszkaniowych w północno-zachodnim regionie Polskiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Analiza wtórnego rynku nieruchomości mieszkaniowych w północno-zachodnim regionie Polski
W cyklu artykułów analizujących sytuację na wtórnym rynku mieszkaniowym poszczególnych częściach Pol...
REDD: Analiza współczynnika pustostanów w IV kw. 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
REDD: Analiza współczynnika pustostanów w IV kw. 2023 r.
Polski rynek biurowy wykazuje znaczące różnice w poziomie pustostanów, odzwierciedlając zróżnicowane dynamiki ekonomiczne i regionalne w kraju. Jak pokazują dane REDD, współczynnik pustostanów w całym kraju osiągnął na początku grudnia 11,88%.
W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO za ponad 7 mld złartykuł
Pokaż artykuł
W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO za ponad 7 mld zł
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi – w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
Hillwood i PHN S.A. coraz bliżej realizacji nowej, wielkiej inwestycji na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Hillwood i PHN S.A. coraz bliżej realizacji nowej, wielkiej inwestycji na Dolnym Śląsku
Spółka z Grupy Hillwood i Polski Holding Nieruchomości S.A. (PHN S.A.) planują utworzenie wspólnego podmiotu odpowiedzialnego za realizację nowej, wielkiej inwestycji w województwie dolnośląskim.
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant przejmuje dużą, znaną polską firmę spod Wrocławia
Kolejna znana światowa marka inwestuje w aglomeracji wrocławskiej. Doskonale znany na całym świecie, globalny niemiecki koncern Grupa WÜRTH przejmuje polską firmę 3LP SA z podwrocławskich Siechnic (powiat wrocławski), należącą do Grupy TIM, specjalizującą się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce. To kolejny krok milowy w rozwoju firmy.
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjny
Amerykańska firma Bechtel, która razem z Westinghouse Electric Company ma zbudować w gminie Choczewo pierwszą w Polsce elektrownię jądrową, podpisała list intencyjny ws. nawiązania bliskiej współpracy z największą uczelnią techniczną w północnej Polsce – Politechniką Gdańską.
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinie
Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. otrzymały decyzję o wparciu swojej najnowszej inwestycji w fabrykę w Lublinie, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To znany producent wyrobów zbożowych, m.in.: makaronów, mąk, kasz i płatków śniadaniowych. Od 2003 roku spółka należy do Grupy Maspex z Wadowic. Lubella, to obecnie zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce.
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawą
Kolejna wielka inwestycja logistyczna pod Warszawą. Tym razem duńskiej, globalnej firmy DSV – Global Transport and Logistics. Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji tego globalnego operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał generalnego wykonawcę inwestycji.
Trzy najbardziej spektakularne rewitalizacje we Wrocławiu. Te obiekty dostały drugie życie!artykuł
Pokaż artykuł
Trzy najbardziej spektakularne rewitalizacje we Wrocławiu. Te obiekty dostały drugie życie!
W zabytkową tkankę architektoniczną wpisana jest ważna część historii każdego miasta i jego mieszkańców. Coraz lepiej rozumieją to deweloperzy, podejmując się rewitalizacji zdegradowanych obiektów, nadając im nowe funkcje i zachowując jednocześnie niepowtarzalny klimat. W dawnych szpitalach, młynach czy browarach powstają mieszkania i powierzchnie komercyjne. Poznajcie trzy wyjątkowe, wrocławskie inwestycje.
Nowe Centrum Warszawy – podsumowanie 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Warszawy – podsumowanie 2023 roku
Nowe Centrum Warszawy to projekt wielu zmian w przestrzeni miejskiej, które od kilku lat realizowane są w Śródmieściu. Dzięki kolejnym inwestycjom – takim jak zakończona przebudowa ul. Marszałkowskiej czy rozpoczęta modernizacja ul. Chmielnej i tzw. placu Centralnego – stolica staje się bardziej przyjazna i wygodna dla wszystkich użytkowników.
[śląskie] 12 mln zł na szerokopasmowy Internet w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] 12 mln zł na szerokopasmowy Internet w województwie śląskim
Gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miejskie mogą pozyskać wsparcie na rozwój szerokopasmowego Int...
Żabka buduje pod Warszawą jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Żabka buduje pod Warszawą jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europie
Żabka Polska rozwija swoją sieć logistyczną, budując k. Radzymina pod Warszawą jedno z największych i najbardziej innowacyjnych centrów logistycznych w Europie. Uruchomienie nowego obiektu o powierzchni ok. 60 000 mkw. planowane jest na I kwartał 2023 r.
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściu
Budimex wspólnie z inwestorem – Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – otworzył terminal w Świnoujściu. W ramach umowy na 185,2 mln zł generalny wykonawca przebudował stanowiska promowe oraz rampy przeładunkowe. Zmodernizowano także istniejącą infrastrukturę drogową i kolejową oraz zaplecze techniczne na nabrzeżu. Prace rozpoczęły się 19 września 2019 r. i trwały 47 miesięcy.
REKLAMA